×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nowa strona Publicznego Przedszkola w Chróścicach

Ogłoszenia dla Kangurków

 
 
 

Drodzy Rodzice,

aby ułatwić Wam kontakt z wychowawcą grupy "Kangurki" przekazuję do Państwa dyspozycji adres e-mail: druzyna.kangurki@gmail.com

Pozdrawiam Bogumiła Dziedzic

 

 

Zakończenie przedszkola

Proszę aby dnia 15.06.2022r. dzieci przyniosły do przedszkola  na przebranie strój galowy.

 

 

 

 

W związku z jutrzejszą wycieczką do Muzeum Wsi Opolskiej, bardzo proszę aby dzieci były w przedszkolu do godz. 8:00. Proszę aby każde dziecko miało również ze sobą plecak, do którego spakuje prowiant na drogę zapewniony przez przedszkole. Proszę również w miarę możliwości o przyniesienie opaski odblaskowej.

Bogumiła Dziedzic

Ogłoszenie soltysowka.jpeg

 

Drodzy rodzice w imieniu Rady Rodziców naszej grupy proszę o kontakt ze mną osoby, które nie mają dostępu do grupy na whatsup w celu dołączenia do kontaktów.

wychowawczyni Bogumiła Dziedzic

 

Kwiecień  plecień bo przeplata ....  

Początkiem kwietnia uczestniczyliśmy w Obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zaświeciliśmy na niebiesko całym sobą. Aby solidaryzować się z osobami ze spektrum autyzmu uczestniczyliśmy w zabawach i aktywnościach, które miały przybliżyć sposób postrzegania świata przez osoby z autyzmem. Zapoznaliśmy się z książką Pani Agnieszki Kossowskiej mamy Dzielnego Franka pt. ,,Duże sprawy w małych głowach". W kwietniu nasze Kangurki dowiedziały się jak powstaje chleb oglądając prezentację multimedialną pt. ,,Od ziarenka do bochenka", a nawet samodzielnie tworzyły rogaliki, bułeczki.  Święta i szukanie Zajączka zdecydowanie to coś, na co czekaliśmy najbardziej.  Kwiecień to także miesiąc dbania o nasza Ziemię wspólnie udaliśmy się do pobliskiego lasu zadbać o piękno naszej planety. Bo kto inny jak nie my :)

 

 

 

 

Co się działo Marcu? Dużo się działo...  naturalną rzeczą jest to, że nadal ćwiczymy i się uczymy. Realizowaliśmy autorski program czytelniczy pod  hasłem,,Jak przedszkolna wróżka wędrowała po Chróścickich dróżkach". Odwiedziliśmy Panią Anię z Biblioteki w Chróścicach, gdzie założyliśmy grupową kartę wypożyczalni książek. Wspólnie wybraliśmy książkę pt. ,,Koszmarny Karolek",  którą wypożyczyliśmy i czytamy w ramach poobiedniej relaksacji. Odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Chróścicach a także pobliski plac zabaw. Zadbaliśmy o naszą sprawność ruchową, pokonując tor przeszkód. W tym miesiącu czekała na nas, również wycieczka do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora gdzie oglądaliśmy spektakl pt. ,,Calineczka". Hucznie przywitaliśmy Wiosnę. Obchodziliśmy Dzień Kolorowej skarpetki.
 
 
 
 
 
 
Plik pobrany z EduZabawyCOM(6).jpeg

 

Plik pobrany z EduZabawyCOM(3)(1).jpeg

 

SNIADANIE WIELKANOCNE .jpeg

 

PLAKAT BIBLIOTEKA.jpeg

 

Co nam Luty przyniósł?

 

 

 

 

Karnawałowy Bal

Bal karnawałowy jak co roku dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie nie tylko z bajek. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych zabawach, konkursach i tańcach. Uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

 

 

 
 
 
Drodzy Rodzice dzieci objętych kwarantanną proszę o zapoznanie się z pismem z sanepidu.
 
Sanepid przeprasza za pomyłkę. W poprzednim dokumencie była zła data. Dzieci mają kwarantannę do 28.01.2022.
 
 
 
 
Plik pobrany z EduZabawyCOM(6).jpeg
 
Film z występu dostępny jest w aplikacji Microsoft Teams.
 
Styczeń  nam minął nie mniej pracowicie i zabawowo jak poprzednie miesiące. Nadal poznajemy litery, rozwiązujemy krzyżówki, smażymy naleśniki, ale nie takie zwykłe bo matematyczne :) W tym miesiącu nie zabrakło eksperymentów, które tak bardzo pobudzały naszą ciekawość.
 
 

 

 
 
Dzień Babci i Dziadka 
Dnia 20.01.2022r. będziemy nagrywać występ dla naszych Dziadków. Proszę aby w tym dniu dzieci były ubrane na galowo. Można przynieść ubrania  na przebranie. 
Wychowawca Bogumiła Dziedzic.
Drodzy Rodzice,
Dnia 20.12.2021 oraz 22.12.2021 będziemy nagrywać oraz wystawiać Jasełka. Bardzo proszę w miarę możliwości o obecność dzieci w tych dniach. Proszę również o dostarczenie strojów zgodnie z przydzieloną rolą do dnia 17.12.2021
Dziękuję
Pozdrawiam Bogumiła Dziedzic
 
 

Ho, Ho, HO !  Mikołajki w naszej grupie.

 

 

 
 
Świąteczny Kangurkowy czas
 

 

 

Kochani, za nami Listopad w którym trochę się  u nas działo. Pracowicie i wytrwale poznajemy litery, głoskujemy, piszemy, czytamy, liczmy,eksperymentujemy. Popołudniami gramy wspólnie w gry, w tym miesiącu królowała gra Logopedyczne Bingo. Poznaliśmy Prawa Dziecka , wspólnie uczciliśmy Dzień Postaci z Bajek i Dzień Pluszowego Misia. Uroczyście i honorowo odśpiewaliśmy Hymn Polski uczestnicząc w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. ,,Szkoła do hymnu" . Założyliśmy naszą grupową bibliotekę a tym samym zadbaliśmy o książki, które potrzebowały naprawy.  Razem z Panią Julią ćwiczymy Język Niemiecki. Podczas zabaw Andrzejkowych co prawda nie wróżyliśmy z fusów, ale lanie wosku i wiele innych zabaw były cudowne.  Nie mogliśmy nie napisać listu do Świętego Mikołaja i przygotować naszej sali na czas adwentu i odliczania do świąt.
 

 

 

Ogloszenie.png

 

Drodzy Rodzice,

 Kolejny miesiąc wspólnie spędzonych chwil i odkrywania za nami. Październik minął nam pracowicie, na nudę nie mieliśmy co narzekać. Zapraszam do oglądania zdjęć

Bogumiła Dziedzic.

 

Ukończyliśmy I Moduł naszego projektu. Przed nami kolejne podróże w świat emocji.

Projekt emocje.png

 

Jesienne przetwory

Jutro tj. 28.10.2021 ( czwartek) zamienimy się w Masterchef Kangurek - będziemy robić dżemy. Proszę aby każde dziecko przyniosło ze sobą do przedszkola małą deseczkę do krojenia oraz owoce, które posłużą nam do zrobienia przetworów.

Dziękuję

Bogumiła Dziedzic

Zebranie Rady Rodziców

Dnia 28.10.2021r. ( czwartek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie członków  Rady Rodziców, na które serdecznie zapraszam. 

Bogumiła Dziedzic

 

 

Plik pobrany z EduZabawyCOM(2).jpeg
 
Biblioteka.jpeg

 

DRODZY RODZICE

DNIA 14.10.2021 W PRZEDSZKOLU OBCHODZIMY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. PROSZĘ ABY W TYM DNIU DZIECI PRZYSZŁY UBRANE NA GALOWO.

DZIĘKUJĘ BOGUMIŁA DZIEDZIC

 

Informacja dotycząca zajęć ,Akademia przedszkolaka Tygrysek"

Zajęcia w naszej grupie odbywają się w każdy wtorek. Prosimy aby dzieci w ten dzień miały ubrany strój sportowy.

 

 Wrzesień już za nami,

zapraszam do oglądania kilka kadrów zdjęć z życia w  naszej grupie. Za nami Dzień kropki- Dzień Kreatywności, Dzień Chłopaka. Nie mogło zabraknąć kodowania na dywanie, zbierania kasztanów, toru przeszkód i zabaw z sigumą w Dniu Przedszkolaka.

 

 

Jutro szczególny dzień dla naszych chłopców, bowiem 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka z tej okazji ślemy życzenia