×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nowa strona Publicznego Przedszkola w Chróścicach

Bądź z nami na bieżąco - aktualności

 • Drodzy Rodzice,

  na podstawie opinii nr 104/HDM/2021 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu oraz decyzji Wójta Gminy Dobrzeń Wielki zajęcia stacjonarne w dniach od 08.04.2021r. do 09.04.2021r. dla wszystkich dzieci zostają zawieszone         w związku z kwarantanną.

  Uzasadnienie: W trakcie dochodzenia epidemiologicznego stwierdzono, że sześcioro  dzieci przedszkolnych miało kontakt      z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV -2.

  Od dnia 12 kwietnia do 18 kwietnia zajęcia w przedszkolu w dalszym ciągu są zawieszone. Stacjonarnie w zajęciach mogą uczestniczyć dzieci rodziców ujętych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021r.

  Rodzice, którzy wyrażają chęć posyłania dzieci uprawnionych do stacjonarnych zajęć w przedszkolu proszeni są                        o wcześniejsze  złożenie wniosku do dyrektora przedszkola, znajdującego się na stronie internetowej przedszkola.

   

                                                                                                             Dużo zdrowia i cierpliwości życzy:

                                                                                                                 Iwona Sachnik- dyr. przedszkola

  08 Kwietnia 2021
 •  

  Szanowni Państwo

  Życzymy Wam, aby te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję,

  aby te Święta w tak wyjątkowo trudnym dla Nas Wszystkich czasie, upłynęły w poczuciu wzajemnej miłości, troski, zrozumienia i nadziei na lepszy czas.

   

  Życzy Personel Publicznego Przedszkola w Chróścicach

   

   

  02 Kwietnia 2021
 • Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli
  do 11 kwietnia 

  Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych
  w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
   

  Zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 26.03.2021 organizacja zajęć w przedszkolu odbywać się będzie na wniosek uprawnionych (wymienionych w rozporządzeniu) rodziców.

  DOCXWniosek o zorganizowanie zajęć.docx

  Podstawa prawna:

  Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  (Dz. U. z 2021 r. poz. 561). Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r.

   

  Informuję, że w dniach od 29.03.2021r. do 09.04.2021r. zajęcia w Publicznym Przedszkolu w Chróścicach prowadzone będą
  w formie zdalnej.

  Pragnę poinformować, że zajęcia zdalne są realizowane w przedszkolu przez platformę TEAMS oraz stronę internetową przedszkola w zakładce ,,Ogłoszenia i informacje”, klikając na poszczególne grupy, gdzie nauczyciele będą zamieszczać wszystkie informacje dotyczące prowadzonych zajęć.

  Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Każda rozmowa – 
  o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy. Na stronie każdej grupy umieszczać będziemy również ciekawe zabawy, pomysły i karty pracy, które można wykorzystać w domu. Zachęcamy do zaglądania w nasze przedszkolne okienka grup. Na pewno pomogą one przetrwać ten trudny czas. Pozdrawiamy nasze przedszkolaki ! Życzymy dużo zdrówka !

  NAUCZYCIELE NIE WYMAGAJĄ DRUKOWANIA ŻADNYCH MATERIAŁÓW.

  Z życzeniami zdrowia
  Iwona Sachnik

  27 Marca 2021
 • .

  Prośba

  Drodzy Rodzice,

  w związku z niepokojącym  przyrostem zachorowań wśród dzieci, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób dzieci i personelu przedszkola, zwracam się z ogromną prośbą, aby w miarę możliwości, do końca tygodnia dzieci były przyprowadzane do przedszkola w godzinach pracy swojego oddziału t.j.:

  Kangurki: 6.30 – 16.15

  Kubusie : 7.45 – 15.00

  Tygryski: 8.00 – 15.30

  Maleństwa: 7.30 – 14.45

  Wprowadzając chwilowe utrudnienie unikniemy sytuacji mieszania się dzieci w oddziałach, co może spowodować ograniczenie wzajemnego zarażania się dzieci.

  Za pomoc i wyrozumiałość bardzo dziękuję

  Iwona Sachnik

  23 Marca 2021
Więcej aktualności
Publiczne Przedszkole w Chróścicach
46-080 Chróścice | ul. Szkolna 11 | tel. 77 469 54 17
Statystyka odwiedzin: Dziś: 422, W tym miesiącu: 5293, Wszystkich: 2450923