Optymistyczna Gmina

"Szanowni Państwo!

Wczoraj w Warszawie, podczas VII Konferencji Nowe Horyzonty w Edukacji Domino Szczęścia i Optymizmu, Wójt Piotr Szlapa odebrał certyfikat i akt nadania tytułu OPTYMISTYCZNEJ GMINY.

Sprawa jest niebagatelna, ponieważ gmina Dobrzeń Wielki znalazła się w gronie 16 samorządów z całego kraju, które dostąpiły tego szczególnego wyróżnienia. Jesteśmy jedyną gminą wiejską w kraju, która otrzymała ten certyfikat. Na nasz sukces wpłynęły działania, innowacje, badania, projekty i rozwój wiedzy na temat filozofii optymizmu w edukacji. Od wielu lat, na naszym terenie, dyrektorzy przedszkoli i nauczyciele pracowali na rzecz likwidowania bezradności i trenowania pozytywnego myślenia u dzieci. Wdrażanie filozofii optymizmu ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i ich osiągnięcia w edukacji, dlatego cieszy nas fakt, że nasz samorząd został zauważony w tym procesie.

Za każdym takim sukcesem stoją ludzie. Tym razem uzyskanie tego prestiżowego tytułu zawdzięczamy Pani Iwonie Sachnik dyrektorowi chróścickiego przedszkola i całej kadrze placówki.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów w działalności edukacyjnej.

Publiczne Przedszkole w Chróścicach, od lat, rozwija optymistyczny model przedszkolaka biorąc udział w programie „Optymistyczne Przedszkole”. Dbałość o dobrostan psychiczny dzieci i nauka pozytywnego podejścia do życia, zostały docenione przez ogólnopolskie gremia, za co bardzo dziękujemy."

Źródło - Facebook - Gmina Dobrzeń Wielki

430001941_801380072026549_4166676713694472403_n.jpeg