×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nowa strona Publicznego Przedszkola w Chróścicach

Otwarcie Innowacji „ Podwórkowe Podróże do Krainy Marzeń i Zdrowia”

W dniu 20.10.2021 r . w Publicznym Przedszkolu w Chróścicach

została otwarta innowacja pt. „ Podwórkowe Podróże do Krainy Marzeń i Zdrowia”. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Dobrzeń Wielki

Pana Piotra Szlapy postawiono w ogrodzie przedszkolnym altanę, ponieważ naszym celem jest łamanie  dotychczasowych stereotypów, dotyczących edukacji wychowania przedszkolnego .

 

Biorąc pod uwagę podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa  w roku 2021/2022 jakim jest wzmacnianie edukacji ekologicznej rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne postanowiłyśmy że wdrożymy innowacje pt . „„ Podwórkowe Podróże do Krainy Marzeń i Zdrowia” , która w pełni będzie odzwierciedlała wyżej wymieniony kierunek polityki oświatowej .

 

Innowacja obejmuje cykl zajęć edukacyjno-przyrodniczych zaplanowanych na dziewięć miesięcy od października 2021 do czerwca 2022r. Zaplanowane zajęcia realizowane będą w poszczególnych miesiącach według ustalonego harmonogramu w czterech grupach przedszkolnych .

 

Chcemy stworzyć  atmosferę jak najbardziej przyjazną dziecku . Przebywanie w środowisku przyrodniczym , obcując z naturą każdego dnia staramy się wzbudzić w dzieciach ciekawość i chęć poznawania  przyrody .Zabawy i ćwiczenia na powietrzu mają wielką wartość zdrowotną, hartują i usprawniają.

Przyroda wyczula zmysły, kontakt z przyrodą w dzieciństwie , sprawia, że wyrastamy na osoby silne, spostrzegawcze  i pewne siebie . 

Dzięki innowacji dzieci kształtują umiejętność  współpracy w grupie , poznają jak aktywnie można spędzać czas wolny z połączeniem zasady przyjemne z pożytecznym .Uczą się samodzielności i kreatywności.

 

Autorki _ pomysłodawcy Innowacji są:

mgr Katarzyna Jakubczyk i  mgr Magdalena Kłobucka -Grubecka – nauczycielki z Publicznego Przedszkola w Chróściach

Po oficjalnej części , odbyły się warsztaty z rodzicami. Każda z grup była odpowiedzialna za inny temat. Kangurki miały warsztaty dyniowe, Kubusie tworzyły łapacze snów, Tygryski las w słoikach a Maleństwa stały się Leśnymi Malarzami. 

 

 

Publiczne Przedszkole w Chróścicach
46-080 Chróścice | ul. ul. Szkolna 11 | tel. +48774695417
Statystyka odwiedzin: Dziś: 139, W tym miesiącu: 687, Wszystkich: 2963442