Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu

Dnia 17.01.2020 roku przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Chróścicach uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Tygrys Pietrek” wg H. Januszewskiej w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci oraz uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki.

Dzieci obejrzały mądry, zabawny  i  wzruszający  spektakl  o pragnieniu  akceptacji i sile  marzeń. Z zapartym tchem śledziły  pełną  przygód  opowieść  o  strachliwym  tygrysku, który  próbuje  nauczyć  się  odwagi.

Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki  oraz  bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy  autokarem.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 126, W tym miesiącu: 10740, Wszystkich: 2384215