×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nowa strona Publicznego Przedszkola w Chróścicach

przedszkole promujące zdrowie

PUBLICZNE  PRZEDSZKOLE W CHRÓŚCICACH

– PLACÓWKA PROMUJĄCA ZDROWIE.

 

       W Publicznym Przedszkolu w Chróścicach dnia 25.09.2013 r. odbył się piknik z udziałem dzieci, ich rodziców oraz zaproszonych gości. Wrześniowa  uroczystość miała jednak  wyjątkowy charakter, gdyż  składała się z dwóch części. Pierwsza  to uroczysta inauguracja programu „Placówka promująca zdrowia”. Po rocznym okresie przygotowawczym  Publiczne Przedszkole w Chróścicach zostało przyjęte do Opolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i od 1 września rozpoczęło realizację dwuletniego planu, którego celem  jest poprawa nawyków  żywieniowych oraz sposobu spędzania wolnego czasu całej społeczności przedszkolnej. Przekazując wiedzę dzieciom i rodzicom o zdrowiu , kształtując ich postawy oraz rozwijając  umiejętności prowadzenia zdrowego  stylu życia przedszkole przyczyni się do tworzenia zdrowego społeczeństwa.  Po dwuletniej, intensywnej pracy, spełnieniu wielu warunków zawartych w zasadach programu, placówka będzie się  ubiegać o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Pierwsza część  uroczystości uświetniona została  programem artystycznym pt. ,,Zdrowy Przedszkolak” przygotowanym przez grupę ,,Kangurki”(dzieci 4-5 letnie).Dzieci przebrane w kolorowe warzywa zaprezentowały wszystkim w wierszykach i piosenkach dlaczego tak ważne jest zdrowe odżywianie.

Drugą częścią,  równie ważną dla dzieci i ich rodziców, było pasowanie nowo przyjętych dzieci do przedszkola  na przedszkolaka Publicznego Przedszkola w Chróścicach. Tę część uroczystości rozpoczęły występy najstarszej grupy: „Kubusie” , które przedstawiając program pt. ,,Pasowanie” zaprosiły na scenę najmłodszą grupę dzieci. Maleństwa” (dzieci 3,4 letnie)  zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły oraz grały na instrumentach. Przedszkolaki były bardzo przejęte, ale poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach. Dzieci udowodniły, że zasługują na miano „prawdziwego przedszkolaka”. Po występach z powagą i odpowiedzialnością złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie dyrektor przedszkola Iwona Sachnik zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Moment ten wzbudził wśród maluchów i ich rodziców najwięcej emocji. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i rożki obfitości z owocami, jak przystało na placówkę promującą zdrowie. Po uroczystości zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ciasta owocowe, sałatki owocowe i warzywne , soki i desery wykonane przez rodziców znikały ze stoisk bardzo szybko, w związku z powyższym wprowadzanie nowych zasad żywienia w społeczności przedszkolnej nie  będzie trudne.  W trakcie kiedy rodzice korzystali ze zdrowej żywności do zabawy wkroczył zaproszony wodzirej, który bawił nie tylko dzieci, ale również rodziców oraz pracowników przedszkola. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Uroczystość ta, na pewno, na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków, ich rodziców i zaproszonych gości.
Różnorodne uroczystości przedszkolne mogą być realizowane dzięki współpracy pracowników przedszkola, rodziców, a także środowiska lokalnego, tj. Gminnego Ośrodka Kultury, który wypożyczył nam stoły i ławki, Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, który udostępnia nam bardzo wygodną i bezpieczną dla dzieci scenę .

Serdecznie dziękujemy więc wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają nam zarówno na co dzień, jak i od święta.

Publiczne Przedszkole w Chróścicach
46-080 Chróścice | ul. ul. Szkolna 11 | tel. +48774695417
Statystyka odwiedzin: Dziś: 87, W tym miesiącu: 7879, Wszystkich: 2940323