×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nowa strona Publicznego Przedszkola w Chróścicach

Kubusiowi przyjaciele natury

           Nasze przedszkole już kolejny bierze wzięło udział w realizacji ekologicznego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to program edukacyjny skierowany do przedszkoli w całej Polsce.  Celem programu jest zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników  jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych: np. uprawianie ogrodów organizowanie przyrodniczych wycieczek, ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań. 

             W ramach realizacji wyżej wymienionego programu w naszym przedszkolu prowadziliśmy różne działania ekologiczne w ramach scenariuszy:

  • Kubusiowi Przyjaciele Natur

Cel zajęć: poznawanie  podstawowe zachowania proekologiczne. Dowiadywanie  się, jak dbać o przyrodę. Uczenie  się zasad pielęgnacji roślin.

  • Ruch to ważna sprawa Kubuś dzieciom podpowiada

Cel zajęć:  Propagowanie wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka. Dzieci dowiadują się jak ważną rolę odgrywają różne formy ruchowe dla ich zdrowia. Kształtują nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, jak i w domu, rozwijają swą sprawność ruchową. Potrafią zaproponować, a następnie wykonać ćwiczenia gimnastyczne, wymienić dyscypliny sportowe, współdziałać w grupie.

  • Dzień marchewki

Cel zajęć::poznawanie zdrowotnych walorów marchewki

  • Jak zrobić coś z niczego

Cel zajęć:: poznanie pojęcia recyklingu, efektywne segregowanie śmieci

 

 

 

 

 

 

Publiczne Przedszkole w Chróścicach
46-080 Chróścice | ul. ul. Szkolna 11 | tel. +48774695417
Statystyka odwiedzin: Dziś: 120, W tym miesiącu: 2793, Wszystkich: 2970841