Bądź z nami na bieżąco - aktualności

•

Miło mi poinformować, że od 19 kwietnia 2021 przedszkole wznawia funkcjonowanie dla wszystkich dzieci w godzinach od 6.30 do 16.15.

W związku z tym, że działalność przedszkola nieustannie  odbywa się w reżimie sanitarnym prosimy, aby do przedszkola przyprowadzane były dzieci zdrowe, bez żadnych objawów chorobowych.

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Iwona Sachnik

15 Kwietnia 2021
  • Drodzy Rodzice,

na podstawie opinii nr 104/HDM/2021 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu oraz decyzji Wójta Gminy Dobrzeń Wielki zajęcia stacjonarne w dniach od 08.04.2021r. do 09.04.2021r. dla wszystkich dzieci zostają zawieszone         w związku z kwarantanną.

Uzasadnienie: W trakcie dochodzenia epidemiologicznego stwierdzono, że sześcioro  dzieci przedszkolnych miało kontakt      z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV -2.

Od dnia 12 kwietnia do 18 kwietnia zajęcia w przedszkolu w dalszym ciągu są zawieszone. Stacjonarnie w zajęciach mogą uczestniczyć dzieci rodziców ujętych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021r.

Rodzice, którzy wyrażają chęć posyłania dzieci uprawnionych do stacjonarnych zajęć w przedszkolu proszeni są                        o wcześniejsze  złożenie wniosku do dyrektora przedszkola, znajdującego się na stronie internetowej przedszkola.

Dużo zdrowia i cierpliwości życzy:

Iwona Sachnik- dyr. przedszkola

08 Kwietnia 2021
  •

Szanowni Państwo

Życzymy Wam, aby te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję,

aby te Święta w tak wyjątkowo trudnym dla Nas Wszystkich czasie, upłynęły w poczuciu wzajemnej miłości, troski, zrozumienia i nadziei na lepszy czas.

Życzy Personel Publicznego Przedszkola w Chróścicach

02 Kwietnia 2021
  • Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli
    do 11 kwietnia

Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych
    w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.

Zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 26.03.2021 organizacja zajęć w przedszkolu odbywać się będzie na wniosek uprawnionych (wymienionych w rozporządzeniu) rodziców.

DOCXWniosek o zorganizowanie zajęć.docx

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
    (Dz. U. z 2021 r. poz. 561). Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r.

Informuję, że w dniach od 29.03.2021r. do 09.04.2021r. zajęcia w Publicznym Przedszkolu w Chróścicach prowadzone będą
    w formie zdalnej.

Pragnę poinformować, że zajęcia zdalne są realizowane w przedszkolu przez platformę TEAMS oraz stronę internetową przedszkola w zakładce ,,Ogłoszenia i informacje”, klikając na poszczególne grupy, gdzie nauczyciele będą zamieszczać wszystkie informacje dotyczące prowadzonych zajęć.

Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Każda rozmowa –
    o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy. Na stronie każdej grupy umieszczać będziemy również ciekawe zabawy, pomysły i karty pracy, które można wykorzystać w domu. Zachęcamy do zaglądania w nasze przedszkolne okienka grup. Na pewno pomogą one przetrwać ten trudny czas. Pozdrawiamy nasze przedszkolaki ! Życzymy dużo zdrówka !

NAUCZYCIELE NIE WYMAGAJĄ DRUKOWANIA ŻADNYCH MATERIAŁÓW.

Z życzeniami zdrowia
    Iwona Sachnik