×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nowa strona Publicznego Przedszkola w Chróścicach

Ogłoszenia dla Maleństw

Drodzy Rodzice,

aby ułatwić Wam kontakt z wychowawcą grupy "Maleństwa" przekazuję do Państwa dyspozycji adres e-mail: m_henke@o2.pl

Pozdrawiam Beata Mojsiejewicz

 

DZIEŃ DZIECKA 

 

 

 

 

Wycieczka-  31 maja 2022 do Nadleśnictwa Kup

31 maja przedszkolaki z grupy ,,Maleństwa" i ,,Tygryski" udały się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa w Kup. Głównym celem naszej wyprawy było rozbudzanie u dzieci zainteresowania leśną przyrodą. Po pełnej wrażeń przejażdżce autokarem, na miejscu przywitała nas pan Jerzy Bednarz, który  barwnie opowiedał nam o roślinności i mieszkańcach lasu. Z uwagą słuchaliśmy oglądając eksponaty Izby Leśno-Przyrodniczej.

   Wspólnie podziwialiśmy owady w gablotach, przyglądaliśmy się sylwetom zwierząt, a także wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków. Po wysłuchaniu tych ciekawych informacji udaliśmy się do altamy, gdzie panie kucharki przygotowały dla nas pyszne drugie śniadaniei. Po posiłku, który nam bardzo smakował, mogliśmy jeszcze pospacerować po ogrodzie i podziwiać piękne roślinne aranżacje.

 

 

 

 

Drodzy Rodzice,

W związku ze zbliżającą się uroczystością "Dzień Mamy i Taty" 24.05.2022

proszę o przygotowanie dla dzieci następujących strojów:

DZIEWCZYNKI - białe bluzki z krótkim rękawem bez nadruku, spódniczki tiulowe 

CHŁOPCY - spodnie jeansy i biała bluzka z krótkim rękawem bez nadruku

 

 

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. W tym roku,
w środę 13 kwietnia Zajączek również zawitał do przedszkolaków. Rano wszystkie dzieci zjadły uroczyste śniadanie nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych, a następnie udały się do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu upominków.

Dziękujemy Zajączkowi wielkanocnemu, że o nas pamięta i oczywiście mamy nadzieję, że w przyszłym roku również dotrze do naszego przedszkola.

Życzę Wszystkim wesołych, rodzinnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

 

 

 

 

W dniu 13.04.2021r. (środa) odbędzie się Śniadanie Wielkanocne w przedszkolu. Proszę, aby w tym dniu dzieci były ubrane odświętnie.

 

Proszę o wpłatę drugiej raty na Radę Rodziców - 80 zł oraz kto ma możliwość o przyniesienie chusteczek higienicznych wyciąganych w kartoniku i ryzy papieru.

 

W karnawale same bale, w naszym przedszkolu również nie mogło być inaczej. 

Fantastyczne przebrania przygotowane przez rodziców, pyszny poczęstunek i co najważniejsze, mnóstwo dobrej zabawy. Na ten dzień dzieci czekały od dawna. Na czas zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, kotki, myszki, wróżki, a chłopcy w policjantów, piratów i wiele innych postaci bajkowego świata. Przedszkolaki w pięknych i pomysłowych strojach z ogromnym przejęciem poruszały się po swoich salach.  Zabawa karnawałowa to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci.

 

 

 

 

Drodzy Rodzice dzieci objętych kwarantanną proszę o zapoznanie się z pismem z sanepidu.

PDFMaleństwa.pdf

Sanepid przeprasza za pomyłkę. W poprzednim dokumencie była zła data. Dzieci mają kwarantannę do 28.01.2022.

 

 

Drodzy Rodzice proszę o zapoznanie dzieci z piosenką ,,Kiedy babcia była mała" potrzebnej do nagrywania występów  z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka"  (w dniu 21.01.2022 dzieci przychodzą ubrane na galowo-odświętnie). 

Link do piosenki:

https://www.youtube.com/watch?v=LFdIqhUxPDI

Tekst:

1. Kiedy babcia była mała to sukienkę i fartuszek krótki miała.
Małe nóżki chude rączki i lubiła jeść cukierki oraz pączki.

Refren
I co , i co , że babcia nam urosła ,
że lat ma trochę więcej niż ja i brat i siostra.
I co , i co , to ważne że mam babcię ,
że bardzo kocham ją i śpiewać lubię z nią.

2. A gdy dziadek był malutki , to nie nosił adidasów tylko butki.
Nie miał wąsów ani brody , no i nie chciał jeść marchewki tylko lody!

Refren
I co , i co , że dziadek urósł trochę ,
że lat ma trochę więcej niż dwa plus trzy plus osiem.
I co , i co , to ważne że mam dziadka ,
że bardzo kocham go i lat mu życzę sto!

3. Dawno temu babcia z dziadkiem w piaskownicy się kłócili o łopatkę.
Dziś na spacer idą sobie , a gdy wrócą ja im kawę dobrą zrobię.

Refren
I co , i co , że trochę nam urośli ,
że nie są dzieciakami , że ważni z nich dorośli.
I co , i co , to ważne że są z nami ,
niech żyją długi czas i zawsze lubią nas.

 

 

Proszę o przyniesienie do 16.12.2021 w torbach strojów potrzebnych do nagrywania występów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia:

- dziewczynki: białe rajtuzki, biała sukienka lub biała bluzka i biała spódniczka,

- chłopcy: strój galowy- biała koszula i czarne lub granatowe spodnie.

 

 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki.  Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

 

 

 

W poniedziałek 29 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W każdej grupie dzieci chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku stworzyły odpowiedni nastrój, sprzyjający przepowiedniom. Przedszkolaki mogły "poznać swoją przyszłość" - tą bliską i tą daleką (kim będą w dorosłym życiu). Lanie wosku, buciki, serduszka, to tylko niektóre wróżby, dzięki którym dzieci mogły sprawdzić co je czeka. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości.

 

 

 

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, były też ,,misiowe tańce'''. 

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

 

 

 

W dniu 10.11.2021r. o godz. 11:11. z okazji Święta Niepodległości Polski, wszystkie dzieci z każdej grupy wraz z personelem przedszkola odśpiewały wspólnie hymn Polski - udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki : „Szkoła do hymnu”.

 

 

 

W dniu 05.11.2021 przedszkolaki miały okazję skorzystać z niesamowitej atrakcji. Do placówki przyjechało KINO SFERYCZNE, które jest postrzegane jako nowa forma kształcenia. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity, panoramiczny obraz. Zaciekawione przedszkolaki weszły do środka ogromnej, rozstawionej w sali półkuli i z ogromnym zainteresowaniem obejrzały pokazy filmów edukacyjnych. Młodsze przedszkolaki, które po raz pierwszy spotkały się z taką formą kina, wykazały się olbrzymią odwagą wchodząc do kopuły.

 

 

 

Realizacja projektu z języka angielskiego ,,Play With English- Play In English!" - październik - ,,Eksperymenty z kolorami po angielsku"

 

 

 

 

OGŁOSZENIE !

Serdecznie  zapraszam  na  konsultacje  indywidualne 

podsumowujące  obserwację  dzieci  2,5, 3 i 4 letnich,

które  odbędą  się 30.11.2021 (wtorek) w godzinach 11:30-12:30 w sali gimnastycznej

oraz  01.12.2021r. (środa) w godz. 13:00 – 16:00 
w  sali  zielonej.

Konsultacja  indywidualna  będzie  trwała  ok. 10 – 15 min.

Kolejność  osób  dowolna, proszę  ustalić  między  sobą.

 

                                                                                    Wychowawczyni: Beata Mojsiejewicz

 

 

Dnia 25 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kundelka. Z tej okazji okazji pani Kasia odwiedziła nas ze swoim psem terapeutycznym. Dzieci zobaczyły umiejętności psa pracującego z dziećmi oraz poznały wiadomości dotyczące bezpiecznego zachowania wobec psa. Październik był miesiącem pomocy dla zwierząt przebywających w schronisku, z tej okazji zorganizowano zbiórkę żywności dla psów, które przebywają w Otoku w Dobrzeniu Małym, podopiecznych Fundacji Mali Bracia.

 Dary zostały zawiezione . Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyniesione rzeczy.

 

 

 

Europejski Tydzień Kodowania 

 

 

 

Warsztaty z rodzicami -  Maleństwa Leśnymi Malarzami 20.10.2021

 

 

 

18 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Poczty Polskiej i Listonosza. Aby  pogłębić  informacje dzieci  na temat zawodu listonosza, do przedszkola został zaproszony gość specjalny - Pani listonosz Ela. Dzieci  mogły zobaczyć mundur pocztowy i logo poczty. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę, w której nosi listy. 
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieciaczki dostały prezent w postaci listu.
Spotkanie, okazało się być bardzo ciekawym i emocjonującym doświadczeniem dla naszych maluchów. Bardzo dziękujemy pani listonosz.

IMG_20211018_100748147.jpeg

IMG_20211018_100748147.jpeg

 

Kolejne urodzinki w naszej grupie obchodził Karolek - skończył 3 latka

IMG_20211018_103009307.jpeg

 

Dzieci, które dziś z powodu choroby nie były na uroczystości ,,Pasowania na Przedszkolaka" będą pasowane w późniejszym terminie.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Beata Mojsiejewicz

 

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, połączoną z warsztatami ekologicznymi, które odbędą się 20.10.2021 (środa)
o godzinie 10: 00 w naszym ogrodzie przedszkolnym.

 

9 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Drzewa. Dobrze o tym wiedzą nasze przedszkolaki, które – jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody – uczciły to święto w sposób wyjątkowy. Przedszkolaki  przypomniały sobie co zawdzięczamy drzewom, dlaczego są nam niezbędne do życia i jakie dary od nich otrzymujemy.  Następnie dzieci wyszły do przedszkolnego ogrodu, gdzie wspólnie zasadziły młode drzewka z nadzieją, że wyrosną na piękne i duże drzewa!

 

 

W czwartek 30.09.2021r. mieliśmy okazję cieszyć się piękną jesienną pogodą. W tym dniu grupa Maleństw wybrała się na pierwszy spacer poza teren przedszkola. Wszystkie dzieci złapały naszego ,,węża spacerowego" i wspólnie podziwiały przyrodę w jesiennej szacie. Utrwaliliśmy również zasady ruchu drogowego , które dzieci poznały w zeszłym tygodniu.
Pierwsze spacery to nie lada wyzwanie dla maluszków, ale uśmiechnięte miny pokazują, że nasze trzylatki chętnie podejmują nowe wyzwania.
Zdjęcia w galerii

IMG_20210930_111423089_HDR.jpeg IMG_20210930_111430804_HDR.jpeg

IMG_20210930_105349965_HDR.jpeg     IMG_20210930_111341739_HDR.jpeg

 

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. Dzień ten upłynął nam na wspólnej zabawie. Dziewczynki wraz z paniami obdarowały chłopców życzeniami i upominkami. Na twarzach wszystkich dzieci cały czas gościł uśmiech. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać te chwile.

 

 

 

Kolejne urodzinki w naszej grupie obchodził Pawełek - skończył 3 latka

IMG_20210924_104035247_BURST000_COVER_TOP.jpeg

 

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To wyjątkowy dzień dla najmłodszych. Z tej okazji życzmy wszystkim przedszkolakom dużo radości, uśmiechu od ucha do ucha, żeby marzenia się spełniały, a każdy dzień był przygodą! Nie zabrakło również atrakcji. Podczas przyjęcia odbyło się mnóstwo gier i zabaw integracyjnych. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały, pokonywały tor przeszkód. Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną .

 

 

 

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. W ubiegłym tygodniu Leo obchodził 3 urodziny. Wszyscy zaśpiewali głośne

„Sto lat” i złożyli solenizantowi życzenia urodzinowe.

IMG_20210917_114535007.jpeg

Publiczne Przedszkole w Chróścicach
46-080 Chróścice | ul. Szkolna 11 | tel. 77 469 54 17
Statystyka odwiedzin: Dziś: 1613, W tym miesiącu: 22478, Wszystkich: 2721539