Strona główna - Aktualności

• e0c894c8-3fc4-4d41-8bf4-da6ef02b7a80.jpeg

11 Kwietnia 2024
  • SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Dziękujemy firmom: ARSPAW - Arkadiusz Włodarczyk, ZIMMER-MALER, KAMEX-BHP Kamila Kampa oraz UNIV za sfinansowanie koszulek sportowych dla naszych przedszkolaków.
    da89a98d-6086-445a-bc07-4d86725c85be.jpeg

11 Kwietnia 2024
  • Z okazji Dnia Pracowników Służby Zdrowia oraz Dnia Zdrowia grupa Kangurki odwiedziła chróścicki Ośrodek Zdrowia.

Dzieci wręczyły przygotowaną przez grupy młodsze - Kubusie i Tygryski prace plastyczną - kartkę z życzeniami :)

fadc0a31-cd4e-457e-90d1-1f8b8726eb16.jpeg

08 Kwietnia 2024

27 Marca 2024
  • 13 marca w Urzędzie Marszałkowskim odbył się Jubileusz 30-lecia Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Nasze Przedszkole dostało zaproszenie  ponieważ prężnie działa w zakresie zdrowia i stara się o Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Na uroczystości nasi koordynatorzy projektu zostali nagrodzeni za zaangażowanie w tworzenie Opolskiej Sieci Przedszkoli i i Szkół Promujących Zdrowie

15 Marca 2024
  • Matematyczna Olimpiada

W dniu 13 marca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyła się I Przedszkolna Olimpiada Matematyczna. Wystartowało 7 zespołów dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych. Każdy zespół miał do wykonania pięć zadań matematycznych, których zakres był współgrający z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Gościem specjalnym była pani Dominika Warzecha – Siwek, która jest nauczycielem matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzyniu Wielkim. Mali matematycy mieli do wykonania zadania z zakresu dodawania i odejmowania, kontynuowania rytmu, znajomości figur geometrycznych oraz kodowania. Na zakończenie matematycznych zmagań wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplom i nagrody.

Atmosfera była pełna radości i entuzjazmu, a wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

13 Marca 2024

• Praca.pl ruszyła z konkursem plastycznym dla przedszkoli. Nasze przedszkole wytypowało z każdej grupy jedną osobę, która wzięła udział. Prace zostały wysłane, a teraz czekamy z niecierpliwością na werdykt :).
    Dzieci wykonały prace, w których mogły wyrazić kim chciałyby zostać w przyszłości oraz jakie są ich marzenia.

ddf74ac1-5efe-40d4-8fd4-3e3abc5f5b66.jpeg

07 Marca 2024

"Szanowni Państwo!

Wczoraj w Warszawie, podczas VII Konferencji Nowe Horyzonty w Edukacji Domino Szczęścia i Optymizmu, Wójt Piotr Szlapa odebrał certyfikat i akt nadania tytułu OPTYMISTYCZNEJ GMINY.

Sprawa jest niebagatelna, ponieważ gmina Dobrzeń Wielki znalazła się w gronie 16 samorządów z całego kraju, które dostąpiły tego szczególnego wyróżnienia. Jesteśmy jedyną gminą wiejską w kraju, która otrzymała ten certyfikat. Na nasz sukces wpłynęły działania, innowacje, badania, projekty i rozwój wiedzy na temat filozofii optymizmu w edukacji. Od wielu lat, na naszym terenie, dyrektorzy przedszkoli i nauczyciele pracowali na rzecz likwidowania bezradności i trenowania pozytywnego myślenia u dzieci. Wdrażanie filozofii optymizmu ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i ich osiągnięcia w edukacji, dlatego cieszy nas fakt, że nasz samorząd został zauważony w tym procesie.

Za każdym takim sukcesem stoją ludzie. Tym razem uzyskanie tego prestiżowego tytułu zawdzięczamy Pani Iwonie Sachnik dyrektorowi chróścickiego przedszkola i całej kadrze placówki.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów w działalności edukacyjnej.

Publiczne Przedszkole w Chróścicach, od lat, rozwija optymistyczny model przedszkolaka biorąc udział w programie „Optymistyczne Przedszkole”. Dbałość o dobrostan psychiczny dzieci i nauka pozytywnego podejścia do życia, zostały docenione przez ogólnopolskie gremia, za co bardzo dziękujemy."

Źródło - Facebook - Gmina Dobrzeń Wielki

430001941_801380072026549_4166676713694472403_n.jpeg