×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nowa strona Publicznego Przedszkola w Chróścicach

Optymistyczne Przedszkole

Optymistyczne Przedszkole

     4 marca 2016 r. nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Optymistyczne Przedszkole Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot”. Inauguracja programu odbyła się w obecności zaproszonych gości – rodziców dzieci,  dyrektorów gminnych przedszkoli, wicewójt Ireny Weber oraz całego personelu przedszkola. Gościem specjalnym była Urszula Szałuj – trenerka doskonalenia i kształcenia ustawicznego „Partner” w Zabrzu, która przedstawiła zebranym założenia programu „Optymistyczne Przedszkole”.
    Uroczystość uświetniły występy dzieci w pięknych, kolorowych strojach pajacyków, lalek i misiów z najstarszych grup „Kubusie” i „Tygryski” śpiewając piosenkę o słonecznym przedszkolu oraz tańcząc do muzyki klasycznej i dyskotekowej. Po występie dzieci obdarowały zaproszonych gości bibułkowymi tulipanami w kolorach tęczy z optymistycznym pozdrowieniem.

Główne założenia i cele programu

    Program skierowany jest do dzieci, rodziców, nauczycieli i całego personelu przedszkola, które go realizuje.
    Celem programu jest dostrzeganie i wzmacnianie sukcesu każdego dziecka, rozwijanie jego zainteresowań, uzdolnień oraz zachęcanie do bycia aktywnym, pogodnym i zaradnym.
    Program uczy zaradności, optymizmu i samodzielności. Dzięki niemu dziecko będzie lepiej przygotowane do radzenia sobie z problemami na każdym etapie życia.
    Program „Optymistyczne Przedszkole” ma siedem znaków szczególnych, jak siedem kolorów tęczy, składa się z siedmiu modułów:

  • kolor czerwony – wychowanie optymistycznego dziecka
  • kolor pomarańczowy – inteligencje wielorakie
  • kolor żółty – sukces każdego dziecka
  • kolor zielony – coraz wyższy poziom umiejętności dziecka
  • kolor niebieski – optymistyczni rodzice
  • kolor granatowy – optymistyczny personel
  • kolor fioletowy – promocja

    Realizację programu w placówce rozpoczęliśmy od dokładnego zapoznawania się z zasadami realizacji programu analizując „Przewodnik po programie” oraz pierwszy moduł programu – moduł czerwony dotyczący wychowania optymistycznego dziecka.

Publiczne Przedszkole w Chróścicach
46-080 Chróścice | ul. ul. Szkolna 11 | tel. +48774695417
Statystyka odwiedzin: Dziś: 34, W tym miesiącu: 2707, Wszystkich: 2970755