Przedszkole promujące zdrowie

Właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia małego człowieka. Odżywianie ma bezpośredni wpływ na rozwój organizmu warunkując prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci oraz dorosłych.  Dlatego też naszym głównym celem na rok szkolny 2023/2024 jest poprawa nawyków żywieniowych u dzieci. Zaplanowane działania mają pomóc nam osiągnąć zamierzony cel.

Zdjęcie WhatsApp 2023-10-04 o 20.50.44_cfa46d02.jpeg

Zdjęcie WhatsApp 2023-10-04 o 20.50.44_b6f3c761.jpeg

"Dzień Jabłka"

28 września odbył się w naszym przedszkolu "Dzień Jabłka". Wszyscy w tym dniu mieliśmy na sobie "coś" w kolorze czerwonym. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Sumiennie wykonywały wszystkie przygotowane zadania, wykonali piękne prace plastyczne oraz zajadali się pysznymi jabłkami. Dzień minął jabłkowo:)

Zdjęcie WhatsApp 2023-10-04 o 20.50.42_d886137a.jpeg

Raz w miesiącu w naszym przedszkolu odbywają się śniadania w formie stołu szwedzkiego. Działanie ma na celu rozwijanie samodzielności u dzieci. Tworząc kanapki ćwiczą swoją kreatywność i wyobraźnię. Samodzielne przygotowanie śniadania jest wspaniałą okazją do próbowania nowych smaków.

Zdjęcie WhatsApp 2023-10-04 o 20.50.45_835ef8cb.jpeg

"Dzień Dyni"

31 października w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto dyni. Tego dnia każdy z Nas przyszedł ubrany na pomarańczowo. Celem dnia było zapoznanie dzieci z wartościami odżywczymi dyni. Każda z grup aktywnie brała udział w zabawach. Były zadania sensoryczne, sportowe, a grupa "Tygryski" dodatkowo upiekła pyszne, zdrowe babeczki dyniowe.

Dzień Zdrowego Jedzenia.

W ramach Dnia Zdrowego Jedzenia odbyło się spotkanie z dietetykiem. Pani dietetyk w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, jak należy się zdrowo odżywiać. Tego dnia odbyło się również śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Dzieci same mogły stworzyć przepyszne, pełne warzyw kanapki.

Spotkanie z stomatologiem.

Niedawno Nasze przedszkole odwiedziła mama Karolka, która jest stomatologiem. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy oraz zaprezentowała dzieciom jak należy dbać o ząbki.

Grupa "Tygryski" w ramach projektu edukacyjnego "Na tropie zdrowego odżywiania" wykonała syrop z cebuli.

Kodowanie o zdrowiu

W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie na feriach zostały przeprowadzone zajęcia o zdrowym odżywianiu.  Dzieci odkrywały zakodowane owoce i warzywa,  odkrywając jakie mają one wartości odżywcze

Spotkanie z dietetykiem w ramach projektu "Na tropie zdrowego odżywania ". Podczas spotkania dzieci miały okazję zrobić "kulki mocy" z wartościowych i zdrowych składanikòw.

46-080 Chróścice | ul. ul. Szkolna 11 | tel. +48774695417
Statystyka odwiedzin: Dziś: 51, W tym miesiącu: 599, Wszystkich: 2963354